Šárka Kašparová - fotografka, kameramanka a cestovatelka

O mně

 Šárka Kašparová - fotografka, kameramanka a cestovatelka

Jsem
fotografka,
kameramanka
a cestovatelka

V roce 2015 jsem úspěšně zakončila obor produkce na Filmové akademii Miroslava Ondříčka v Písku. Během studií jsem absolvovala semestr na Anadolu University v Turecku, fakultu Televize a filmu.

V této době jsem se začala úzce zaměřovat na fotografování zajímavých míst, měst, krajiny a jejich obyvatel. V roce 2015 jsem na facebooku prezentovala projekt 365 photos by Šárka Kašparová. Každý den po celý rok jsem vyfotografovala a uveřejnila jednu fotografii. Věnuji se také fotografování svateb, plesů, hudebních festivalů a různých společenských akcí. V současné době působím jako kameramanka Jihočeské televize. V roce 2017 jsem se zúčastnila expedice 5 holek v tuktuku skrz Jižní Ameriku a pracovala jako hlavní fotografka.

Jsem autorkou kalendáře Svazku obcí Milevska a pohlednic milevského regionu. Vystavovala jsem na samostatných výstavách v Písku, v Milevsku, na Červené Lhotě, v Táboře a v Českých Budějovicích. V roce 2016 jsem získala hlavní cenu v soutěži Zimní fotografie pořádané společností Canon za fotografii zasněžené Bratislavy